fbpx

Bądź bezpieczna! Poznaj swoje prawa majątkowe!

Wasza potrzeba, wiele pytań jakie do nas kierujecie zainspirowały nas do tego by zacząć organizować cykliczne spotkania w gronie KOBIET chcących budować swoją świadomość i niezależność.

Celem naszym jest umożliwić Wam przyswojenie ważnej dla Was wiedzy z zakresu Waszych praw oraz dać Wam sposobność poznania innych KOBIET możliwe, że w podobnej sytuacji życiowej, a co za tym idzie wymiany doświadczeń, co często daje motywację i buduję wewnętrzną siłę.

Z przyjemnością zapraszamy w dniu 2 października 2019 r. o godz. 17.00 do Art Hotelu w samym sercu Wrocławia, gdzie rozpoczynamy cykl szkoleń prawnych, z nutką motywacji w formie niespodzianki, dedykowanym KOBIETOM.

Pierwsze wydarzenie, choć w Polsce pieniądze to nadal temat tabu, poświęcamy kwestiom majątkowym KOBIET pt.: „Bądź bezpieczna! Poznaj swoje prawa majątkowe!”

W trakcie naszego spotkania zrozumiesz do kogo należą pieniądze w Twojej rodzinie?

Zgłoś się na nasze warsztaty prowadzone przez doświadczonych prawników.
Bądź świadoma swoich praw, poznaj odpowiedzi na poniższe pytania i dużo więcej.

Porozmawiamy na temat finansów a jedności małżeńskiej. Pamiętaj, że jeśli kobieta nie jest świadoma tego, co wchodzi do jej majątku osobistego, a co do wspólnego, może mieć z tego tytułu w przyszłości kłopoty. Jeśli jesteś nieświadoma swoich praw, łatwo Cię wykorzystać, musisz więc znać swoje prawa aby zabezpieczyć swoje bezpieczeństwo finansowe na wypadek rozstania, rozwodu.

[ultimate_heading main_heading=”PROGRAM SZKOLENIA” heading_tag=”h1″ main_heading_color=”#c6168d” alignment=”left” main_heading_style=”font-weight:bold;” main_heading_margin=”margin-bottom:25px;”][/ultimate_heading]
 1. Networking
 2. Powitanie przedstawienie tematu szkolenia i ekspertek
 3. Pierwsza część szkolenia:
  1. Stosunki majątkowe małżonków:
   • Co to jest wspólność majątkowa
   • Majątek wspólny małżonków
   • Majątek osobisty małżonka
   • Ustanie wspólności majątkowej małżonków
  2. Małżeńskie umowy majątkowe- kiedy należy je zawrzeć i w jakiej formie:
   • Umowy wspólności majątkowej
   • Umowy rozdzielności majątkowej
   • Umowy rozdzielności majątkowej z wyrównaniem dorobków
 4. Przerwa kawowa
 5. Druga część szkolenia:
  1. Przymusowy ustrój majątkowy – ustanowienie rozdzielności majątkowej przez sąd
   • Powództwo o ustanowienie rozdzielności majątkowej na żądanie jednego z małżonków oraz na żądanie wierzyciela
   • Upadłość jednego z małżonków
   • Separacja
  2. Zarząd majątkiem wspólnym małżonków:
   • Zasady zarządu majątkiem wspólnym
   • Sprzeciw wobec czynności przekraczających zwykły zarząd
   • Jakie umowy muszą być zawarte za zgodą drugiego małżonka i jakie są skutki niedopełnienia tego obowiązku
 6. Pytania
 7. WARSZTAT – DBAJ O TWOJĄ NIEZALEŻNOŚĆ
 8. Zakończenie szkolenia
[ultimate_heading main_heading=”CASE STUDIES CZYLI TYLKO PRAKTYKA” heading_tag=”h1″ main_heading_color=”#c6168d” alignment=”left” main_heading_style=”font-weight:bold;” main_heading_margin=”margin-bottom:25px;”]

Wszystkie kwestie w ramach warsztatu zostaną wyjaśnione na praktycznych przykładach, nie będzie akademickiego, prawniczego, suchego żargonu ?

Dzięki czemu w ciągu zaledwie trzech godzin dowiesz się, czy jesteś bezpieczna finansowo i prawnie w swojej relacji, będziesz wiedzieć jakie działania powinnaś podjąć.

[/ultimate_heading]
[ultimate_heading main_heading=”DO KOGO JEST ADRESOWANE SZKOLENIE?” heading_tag=”h1″ main_heading_color=”#c6168d” alignment=”left” main_heading_style=”font-weight:bold;” main_heading_margin=”margin-top:50px;margin-bottom:25px;”]Do  KOBIET, które chcą:

 

 • wiedzieć na czym polegają finanse w jedności małżeńskiej,
 • mieć wiedzę w zakresie tego co wchodzi do ich majątku osobistego, a co do majątku wspólnego małżeńskiego,
 • komunikować się z życiowym partnerem w sprawach majątkowych w sposób świadomy swoich praw,
 • budować majątkowe relacje małżeńskie oparte na szczerości i wzajemnym zaufaniu ,
 • zabezpieczyć swoje bezpieczeństwo finansowe na wypadek rozstania, rozwodu z partnerem życiowym,
 • budować swoją niezależność finansową,
 • nawiązać nowe znajomości podczas szkolenia i wymienić się doświadczeniami.
[/ultimate_heading]
[ultimate_heading main_heading=”DOŚWIADCZENI PROWADZĄCY” heading_tag=”h1″ main_heading_color=”#c6168d” alignment=”left” main_heading_style=”font-weight:bold;” main_heading_margin=”margin-top:50px;margin-bottom:25px;”]Nasi prelegenci to prawnicy z Kancelarii Miśko-Pawłowska i wspólnicy sp.k., którzy codziennie zajmują się zagadnieniami związanymi z zakresu prawa majątkowego.[/ultimate_heading]

Gwarantujemy Ci solidną dawkę wiedzy, która pozwoli być spokojniejszą na co dzień i zwiększy Twoje poczucie niezależności, poznasz ciekawe kobiety, spędzisz miło czas na popołudniowej kawie i „ciachu” w pięknym miejscu jakim jest Art Hotel położony w samym sercu Wrocławia, w urokliwej i cichej części Starego Miasta.

Nie zwlekaj, ograniczona ilość miejsc. Sala może pomieścić maksymalnie 30 osób, dlatego kto pierwszy ten ma bilet.

[ultimate_heading main_heading=”Ewelina Miśko-Pawłowska – radca prawny” heading_tag=”h4″ main_heading_color=”#c6168d” alignment=”left” main_heading_style=”font-weight:bold;” main_heading_margin=”margin-top:50px;margin-bottom:25px;”]Wspólnik zarządzający w Kancelarii Miśko-Pawłowska i wspólnicy sp.k, mediator, trener aspektów prawnych, zajmuje się zagadnieniami z zakresu prawa rodzinnego, majątkowego, cywilnego oraz prawa gospodarczego. Założycielka i redaktor naczelna serwisu www.prawokobiet.pl.[/ultimate_heading]
[ultimate_heading main_heading=”Izabela Fryszkowska – radca prawny” heading_tag=”h4″ main_heading_color=”#c6168d” alignment=”right” main_heading_style=”font-weight:bold;” main_heading_margin=”margin-top:50px;margin-bottom:25px;”]

Prawnik w Kancelarii Miśko-Pawłowska i wspólnicy sp.k, trener aspektów prawnych, w swojej praktyce zawodowej zajmuje się zagadnieniami z zakresu prawa cywilnego, majątkowego, prawa pracy, prawa gospodarczego oraz spółek handlowych.

[/ultimate_heading]
[ultimate_heading main_heading=”Anna Preis – psycholog” heading_tag=”h4″ main_heading_color=”#c6168d” alignment=”left” main_heading_style=”font-weight:bold;” main_heading_margin=”margin-top:50px;margin-bottom:25px;”]Twórczyni marki Kwitnąca Kobieta, psycholog, mentorka i trenerka kobiecej zmiany. Na co dzień pracuje z kobietami, pomagając im odkryć swój potencjał, wzmocnić pewność siebie, efektywnie realizować cele oraz stać się najlepszą wersją samej siebie. Prowadzi liczne warsztaty i szkolenia dla kobiet m.in. „Magia Kobiecej Pewności siebie” czy „Nie odkładaj szczęścia na jutro”.[/ultimate_heading]

PS. Jeśli nie możesz być z nami na miejscu 2 października 2019 r., obserwuj nasze działania na fb i na stronie www.prawokobiet.pl. Niebawem poinformujemy o kolejnych spotkaniach.

Partnerzy wydarzenia:

Potrzebujesz porady?

Każdy problem prawny wymaga sprawnej i dobrze przemyślanej reakcji. Skorzystaj z konsultacji prawnej, która pozwoli Ci wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowaną sytuację.

Zobacz inne wpisy

Więcej o mnie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco

Zapisujemy Twój adres...

Dziękujemy!

Grono ekspertów się powiększa!
Zaproszenie na Konferencję “Mediacja szansą na porozumienie”