fbpx

Forum Kobiet Przedsiębiorczych Powiatu Wrocławskiego – VIDEO

W dniu 7 marca gościliśmy w przepięknych wnętrzach Zamku Topacz w Ślęzie, gdzie odbyło się trzecie już „Forum Kobiet Przedsiębiorczych Powiatu Wrocławskiego” zorganizowane przez Powiat Wrocławski. Spotkanie utrzymane było w konwencji 100. rocznicy uzyskania praw wyborczych przez Polki.

W tym dniu w Zamku Topacz zebrało się prawie 300 kobiet reprezentujących gminy Powiatu Wrocławskiego, aktywne kobiety trzeciego sektora i biznesu, przedstawicielki samorządów gmin, powiatu, instytucji otoczenia biznesu oraz reprezentantki środowisk naukowych.

Prawo zmienia się nieustannie, gdyż dąży do jak najlepszego unormowania rzeczywistości, która jak wiadomo nieustannie się przeobraża. Dlatego jednym z punktów programu niniejszego Forum był panel dyskusyjny pt. „Prawo dla kobiet biznesu w roku 2019”, w którym wzięli udział: redaktor naczelna naszego portalu, radca prawny, a jednocześnie moderator panelu – Ewelina Miśko-Pawłowska, radca prawny z naszego zespołu – Izabela Fryszkowska, Beata Pierzchała – Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Prawnego Starostwa Powiatowego we Wrocławiu oraz adwokat – Aleksander Sikorski.

W trakcie debaty poruszono kwestie zmian prawnych jakie zaszły w 2019 r. Dyskusja panelowa dotknęła zmian w kodeksie pracy, w prawie podatkowym, w przepisach dotyczących prawa gospodarczego, w regulacjach dot. min. zatorów płatniczych i odzyskiwania długów, a także zmian w bezpłatnym poradnictwie prawnym.

Panel podsumowała mecenas Ewelina Miśko-Pawłowska, którą zwróciła się do uczestniczek Forum: “pamiętajmy, że zmiany są odpowiedzią na propozycje praktyków oraz rozwiązują codzienne problemy obrotu prawnego, rzeczywistą rolę omawianych zmian będzie można ocenić dopiero po pewnym czasie”.

Wiemy doskonale, że czasami trudno za zmianami w prawie nadążyć. Jeśli masz problem, trudność, wątpliwość natury prawnej nie zwlekaj z szukaniem odpowiedzi…może być potem za późno na łatwe i korzystne rozwiązania. Zapraszamy jeśli jeszcze nie dołączyłaś do nas, wspólnie stawimy czoła problemom dnia codziennego. Naszym celem jest pomóc Wam – KOBIETOM – zdobyć odpowiedzi na nurtujące Was pytania, uzyskać wiedzę i doświadczenie, które pozwolą Wam uniknąć popełniania błędów i pozwolą odnaleźć się w gąszczu przepisów prawa.

 

Potrzebujesz porady?

Każdy problem prawny wymaga sprawnej i dobrze przemyślanej reakcji. Skorzystaj z konsultacji prawnej, która pozwoli Ci wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowaną sytuację.

Zobacz inne wpisy

Więcej o mnie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco

Zapisujemy Twój adres...

Dziękujemy!

Skuteczna i efektywna w biznesie – Konferencja poświęcona tematyce prowadzenia własnego biznesu – prawnie i marketingowo!
Najlepsze Kancelarie Prawne we Wrocławiu 2019