fbpx

KONTAKT ŚWIĄTECZNY – WRACA JAK BUMERANG

Joanna, według wyroku rozwodowego, Wigilię i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia spędza zawsze z córką… jej były mąż chce w tym roku pokrzyżować te plany.

Parę dni przed Bożym Narodzeniem poinformował Joannę,  że wyjeżdża z córką nad morze, nie licząc się ani z matką dziecka, ani z dziadkami macierzystymi dziecka, którzy liczyli na wspólne święta z wnuczką.

Temat kontaktów rodzica z dzieckiem przed świętami wraca do nas prawników jak bumerang- każdy rodzić chce spędzić z dziećmi ten wyjątkowy świąteczny czas.

Analizując sprawę Joanny, trzeba wskazać, że oboje rodzice mają pełną władzę rodzicielską, każdy z nich jest obowiązany przestrzegać wyznaczone sądownie kontakty z drugim rodzicem.

Ojciec dziewczynki próbował porozumieć się z byłą małżonką, ta jednak nie wyraziła zgody na wyjazd córki w tym czasie, dlatego ojciec dziewczynki podjął decyzję nie zważywszy na sprzeciw matki.

Co w takiej sytuacji? 

Co  robić kiedy rodzice nie mogą dojść do się porozumieć w kwestii wyjazdu świątecznego swojego dziecka, na kilka dni przed świętami?

Z uwagi na krótki czas do świąt, Joanna nie uzyska rozwiązania w sądzie, może jednak okazać się pomocna mediacja między rodzicami, która pomoże im znaleźć rozwiązanie.

Jeżeli jednak ojciec wyjedzie z córką, warto by Joanna stawiła się w miejscu kontaktu z córką i wezwała policję. Notatka policyjna wyroku może być istotna, jeżeli chodzi o utrudnianie kontaktów z dzieckiem, a Joanna może też zażądać nałożenia przez sąd opiekuńczy na ojca, zagrożenia nakazem zapłaty. Kara pieniężna może okazać się dyscyplinująca.

Opisana sytuacja, prowadzi do konfliktu, najbardziej jednak negatywnie odbierają takie sytuacje dzieci, pamiętajcie o tym!

Potrzebujesz porady?

Każdy problem prawny wymaga sprawnej i dobrze przemyślanej reakcji. Skorzystaj z konsultacji prawnej, która pozwoli Ci wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowaną sytuację.

Zobacz inne wpisy

Więcej o mnie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco

Zapisujemy Twój adres...

Dziękujemy!

Co wrzucić w koszty firmy? Przyjdź i poznaj sposoby na odliczenia kosztów
Święta za pasem…