fbpx

Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym – szerzmy dobro!

Niemożliwe w słowniku Fundacji ZNAJDŹ POMOC nie istnieje.

Historia Jarka i Agnieszki pokazuje, że rzeczy niemożliwe stają się jednak możliwe.

W dniu 21 grudnia 2016 roku do biura Fundacji „Znajdź Pomoc” zgłosiła się w poszukiwaniu pomocy Agnieszka Orłowska, której mąż zachorował na chłoniaka Burkitta. W 2015 roku Jarek przeszedł ciężkie leczenie, zakończone sukcesem. Niestety pół roku później nastąpiło zaostrzenie choroby. Mimo leczenia, stan Jarka się pogarszał. Pojawiły się poważne komplikacje neurologiczne, a w grudniu tego samego roku Jarek przestał jeść, chodzić.  Lekarze w żaden sposób nie potrafili zdiagnozować przyczyny pogarszającego się stanu zdrowia oraz zatrzymać postępu choroby.

Jarek był odsyłany ze szpitala do szpitala, w związku z kolejnymi problemami, których doświadczał. Ostatnia diagnoza: uogólniony zanik mózgu. Jarek został wypisany ze szpitala, skierowany do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wiązownej , w którym przebywał ponad rok. Od momentu, gdy Agnieszka zgłosiła się do Fundacji „Znajdź Pomoc” minęły niecałe dwa miesiące. 18 lutego 2017 roku Jarek wrócił do domu! W krótkim odstępie czasu, w dodatku w okresie okołoświątecznym, Fundacja zorganizowała dla Jarka kompleksowe wsparcie: transport medyczny, opiekę lekarską, rehabilitanta, hospicjum domowe, zakup sprzętu. Dodatkowo pracownicy Fundacji skontaktowali się z około 1300 darczyńcami indywidualnym i oraz partnerami biznesowymi, którzy wpłacili na subkonto Jarka w bardzo krótkim czasie 80 tysięcy złotych. Mimo że Jarek nadal leży sparaliżowany,jest wśród swoich bliskich, a to co napawa nadzieją, to fakt, że reaguje na coraz więcej bodźców, a mała Maja, jego córka, ma tatę w domu

Jednak do takich pozytywnych efektów jest potrzebna pomoc i wspólne działanie wielu.

Fundacja, jako jedna z nielicznych, nie pobiera żadnych opłat od środków zebranych dla swoich Podopiecznych. Oznacza to, że musi ze środków własnych finansować specjalistów obsługujących sprawy Podopiecznych, księgową, która rozlicza subkonta, koszty transportu i wysyłek darów rzeczowych Podopiecznym oraz wiele, wiele innych wydatków.

Jeśli nie wiesz jeszcze na co przeznaczyć część swojego podatku,  zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz Fundacji Znajdź Pomoc”,  wystarczy, że wpiszesz w zeznaniu rocznym jego kwotę oraz numer KRS Fundacji: 0000414091.

I Ty możesz dodać swoją cegiełkę pomocy.

Możesz  również skorzystać z bezpłatnego programu do rozliczeń PIT pod adresemhttp://www.znajdzpomoc.pl/1proc.html

Zapraszamy również do śledzenia dalszych losów Podopiecznych Fundacji pod adresem FB Fundacja.

KOBIETY dzielmy się dobrą energią, co prawda, jak mawiał Ronald Reagan, nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś !

Potrzebujesz porady?

Każdy problem prawny wymaga sprawnej i dobrze przemyślanej reakcji. Skorzystaj z konsultacji prawnej, która pozwoli Ci wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowaną sytuację.

Zobacz inne wpisy

Więcej o mnie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco

Zapisujemy Twój adres...

Dziękujemy!

O idei Światowego Dnia Sprawiedliwości Społecznej słów kilka.
Ambasadorki prawa kobiet – poznajcie nas troszkę bliżej 🙂