fbpx

Poznaj bliżej naszego eksperta – Annę Preis

Mamy przyjemność dać Ci szansę poznać bliżej Annę Preis, psychologa, trenerkę rozwoju osobistego, mentorkę kobiet. Twórczyni projektu Kwitnąca Kobieta oraz autorkę Lily Diary – Kwitnącego Dziennika rozwoju dla kobiet i kursu online „Zacznij zanim jesteś gotowa”. Jest nam szczególnie miło ją przedstawić,  ponieważ Ania jest jednym z naszych partnerów i ekspertów. Anna posiada niezwykle cenne doświadczenie, które jest na wagę złota. Poznaj Anię i zobacz, jak odpowiadała na nasze pytania

 Aniu z wykształcenia jesteś psychologiem. Jak wyglądała Twoja dotychczasowa ścieżka zawodowa?

Podjęłam studia psychologiczne, gdyż zawsze chciałam pracować z ludźmi. Ale jakoś tak to się zadziało, że w czasie studiów rozpoczęłam pracę w branży finansowej. Było to dla mnie nie lada wyzwanie, gdyż w tamtym czasie jednocześnie studiowałam 2 kierunki, pracowałam i w domu miałam jednorocznego synka, ale wszystko tak naprawdę sprowadza się do dobrej organizacji czasu.  Praca w branży finansowej była dla mnie niezwykłą szkołą życia, podczas której nauczyłam się bardzo dużo o pracy z klientem, nawiązywaniu z nim dobrych relacji, o sprzedaży i oczywiście o samych finansach. Bardzo cenię sobie te 4 lata. Natomiast po czasie obudziła się we mnie chęć stworzenia czegoś swojego. A że w kobietach widziałam ogromną chęć rozwoju, ale i wiele lęków i blokad, postanowiłam pracować właśnie z nimi i tak powstała Kwitnąca Kobieta.

Kwitnąca Kobieta to Twój autorski projekt. Na czym on polega?

Kwitnąca Kobieta to projekt skierowany do kobiet, które w swoim życiu chcą się rozwijać, pracować nad sobą i stawać się najlepszą wersją samej siebie i tym samym kreować swoje życie pełne szczęścia i spełnienia. Poprzez swój projekt inspiruję kobiety, motywuję je do działania i do aktywnego tworzenia swojego życia. Jako trenerka i mentorka prowadzę liczne warsztaty i szkolenia jak np. „Magia kobiecej pewności siebie” czy „Nie odkładaj szczęścia na jutro”. By jeszcze bardziej pomóc kobietom w rozwoju stworzyłam autorski dziennik kobiecego rozwoju – Lily Diary, dzięki któremu kobiety mogą małymi krokami poznawać siebie i swoje talenty, wzmacniać swoją pewność siebie, odkrywać na nowo swoje sukcesy czy definiować życie jakim pragną żyć. Oprócz tego pracuję też mocno z kobietami w obszarze stawiania i osiągania swoich celów i na tą potrzebę stworzyłam kurs online „Zacznij zanim jesteś gotowa czyli jak efektywnie i z lekkością realizować swoje cele”. W ramach mojego projektu prowadzę też sesje indywidualne.

W jakich tematach pracujesz z kobietami podczas takich sesji?

Tematy są różne. Jedne Panie chcą popracować nad swoją pewnością siebie i podnieść poczucie własnej wartości. Z innymi kobietami pracuję nad odpowiednim stawianiem sobie celów, efektywnych planowaniem i osiąganiem zamierzonych efektów. Również zdarzają się sesje, gdzie razem z uczestniczką „porządkujemy” pewne sprawy w życiu osobistym i zawodowym, tak by wszystko było poukładane i by moja klientka mogła skoncentrować się na najważniejszych rzeczach. Często pracuję też z kobietami, które działają w różnych biznesach i chcą osiągać większe sukcesy. Oprócz sesji prowadzę też szkolenia biznesowe dla kobiet współpracujących z różnymi firmami MLM. Cieszę się niesamowicie widząc później owoce tej pracy i otrzymując wiadomości zwrotne od zadowolonych klientek, które wprowadziły w swoim życiu pożądane zmiany i dziękują mi za inspirację. W życiu można wprowadzić każdą zmianę, jednak warto dać sobie czas i nastawić się długoterminowo, bo zmiana to proces, nie dzieje się od tak!

Czyli Twoje klientki nie zmieniają się podczas jednej sesji?

Myślę, że jakaś ich cząstka na pewno się zmienia. Natomiast jeśli chcemy wprowadzić jakąś większą zmianę jeśli chodzi o nasze życie czy naszą osobę, to to wymaga czasu i pracy małymi krokami każdego dnia. Jeśli jakaś kobieta była do tej pory niepewną siebie i zakompleksioną osobą, to z dnia na dzień nie stanie się odważną, pewną siebie kobietą. Ale pracując nad sobą każdego dnia, powoli wychodząc ze swojej strefy komfortu, podejmując kolejne małe wyzwania i osiągając kolejne sukcesy jest to jak najbardziej możliwe.

Jesteś mamą trójki szkrabów, jaki jest sekret Twojej umiejętności zarządzania czasem?

Mając w domu trójkę małych dzieci, pracując i mając masę innych obowiązków na głowie nie ma miejsca na przypadki. Dobra organizacja czasu i planowanie jest tu podstawą. Jestem ogromną wyznawczynią równowagi życiowej, więc każdy mój dzień planuję tak, by był czas na wszystkie dla mnie ważne rzeczy. Jest czas, który poświęcam tylko i wyłącznie na pracę, ale jest i czas, który jest zarezerwowany dla rodziny i dzieci. Jest czas na rozwój i aktywność fizyczną. Kwestia dobrego poukładania sobie w swoim życiu priorytetów i naszych wartości. Oczywiście warto też pozwolić sobie na pomoc ze strony innych. W moim przypadku pewnie nie byłabym w tym miejscu, w którym jestem, gdyby nie dwie fantastyczne kobiety w moim życiu – moja mama i babcia mojego męża, babcia Łucja, które obie niesamowicie pomagają mi przy opiece nad dziećmi, gdy akurat prowadzę jakieś warsztaty, bądź sama jestem na jakimś szkoleniu.

W swojej pracy pomagasz kobietom z różnymi potrzebami. Co doradziłabyś kobiecie, która jest na życiowym rozdrożu i nie wie co dalej?

Przede wszystkim ważne jest, aby zaakceptowała ona fakt, że znajduje się na takim rozdrożu i nie walczyła z tym, ale obrała kierunek w którym pragnie pójść. Myślę, że każda kobieta w swoim życiu przeżyła podobną sytuację czy to w postaci chęci zmiany dotychczasowej pracy, czy w momencie rozstania się z mężem/partnerem czy nawet w obliczu powrotu po urlopie macierzyńskim do obowiązków zawodowych. W takich sytuacjach jest zawsze kilka możliwych scenariuszy i najtrudniejszy jest wybór tego właściwego, tzn. odpowiedzenie sobie na pytanie co jest dla mnie ważne i jaka droga będzie tą dla mnie najlepszą. Zdarzają się różne takie rozdroża lub sytuacje kryzysowe, natomiast dobra wiadomość jest taka, że nie trwają one wiecznie. Z każdej sytuacji jest wyjście. I bardzo często coś, co wydaje się problemem nie do przezwyciężenia dla danej kobiety, wcale takim nie jest. Zamiast zamartwiania się uczę moje klientki poszukiwania rozwiązań i podejmowania takich aktywności, które doprowadzą je do szczęśliwego rozwiązania danej sytuacji

Na koniec podziel się z nami, proszę, swoją ulubioną „złotą myślą”

Jedną z moich ulubionych „złotych myśli” jest cytat Coco Chanel – „Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze byś nie przeszkadzała im wyrosnąć”. Każda z nas ma w sobie ogromny potencjał do wykorzystania. Niestety często jest on uśpiony gdzieś głęboko w nas, blokowany brakiem pewności siebie, negatywnymi myślami na swój temat, opiniami innych.  Warto obudzić w sobie ten potencjał, dbać o niego i pielęgnować go. Odpowiednio wykorzystany doda skrzydeł i sprawi, że każda kobieta wejdzie na drogę sukcesu i będzie nią podążała lekko i z podniesioną głową i uśmiechem na twarzy. Tego życzę każdej z Nas.

Potrzebujesz porady?

Każdy problem prawny wymaga sprawnej i dobrze przemyślanej reakcji. Skorzystaj z konsultacji prawnej, która pozwoli Ci wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowaną sytuację.

Zobacz inne wpisy

Więcej o mnie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco

Zapisujemy Twój adres...

Dziękujemy!

Anna Preis ekspertem naszego serwisu!
Odważ się na zmiany