fbpx

Poznaj naszą Ambasadorkę Agnieszkę Drzewiecką

Kiedy i dlaczego pojawił się u Ciebie pomysł na karierę prawniczą?

Kiedy byłam nastolatką bardzo poruszyło i zainspirowało mnie kilka książek i filmów takich jak Zabić Drozda, Zielona Mila, Filadelfia.
Mam chyba w sobie zacięcie do walki z niesprawiedliwościami społecznymi ?. Znajomi i nauczyciele często żartobliwie mówili, że jestem bardzo wygadana i byłabym dobrym prawnikiem. Takie były początki.

Jak wspominasz początki swojej kariery?

Podczas aplikacji miałam patrona, którego bardzo dobrze wspominam, co na pewno ułatwiło mi wejście w zawód. Przyznam jednak, że początki nie były usłane różami. Pierwsze samodzielne wystąpienia w sądzie wiązały się ze sporym stresem. Podczas aplikacji zrozumiałam też z jak dużą odpowiedzialnością wiąże się wykonywanie tego zawodu.

Co cenisz sobie w pracy prawnika?

Cenię sobie wolność związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej. Satysfakcję daje mi pomoc ludziom i rozwiązywanie trudnych spraw, a także sam proces poszukiwania wyjścia z problemu. Bardzo podoba mi się też różnorodność pracy, która wiąże się z zawodem adwokata.

Jakie sprawy najczęściej trafiają w twoje ręce?

Najczęściej zajmuję się sprawami związanymi z prawem rodzinnym i cywilnym. Ostatnio też zagadnieniami związanymi ze zbiorowym prawem pracy i problematyką IP Box. Lubię też prowadzić sprawy karne.

Największe wyzwania w Twojej pracy?

Dużym wyzwaniem jest dla mnie dobra organizacja czasu pracy. Tak, aby poza pracą pozostawała jeszcze przestrzeń na coś innego.

Co jest najtrudniejsze w obszarze, którym się zajmujesz?

Często sprawy Klientów, wiążą się z silnymi emocjami. Jestem dość empatyczna, więc dużo czasu zajmuje mi regeneracja. Jako prawnik mam też ograniczone kompetencje, co do zakresu pomocy.

Były trudne momenty w Twojej karierze?

Oczywiście. Rozpoczęcie prowadzenia działalności od zera w dużym mieście, z którego na dodatek się nie pochodzi wiąże się z wyzwaniami.
Musiałam zdobyć zaufanie Klientów bazując na swoich umiejętnościach.

Co w Twojej pracy sprawia Ci największą przyjemność?

Lubię poszukiwać wyjścia z problemów w skomplikowanych sprawach. Czasem potrafię się zatracić w analizie. Nie lubię odpuszczać a poszukiwanie rozwiązań sprawia mi autentyczną satysfakcję. Przyznaję, że lubię też wygrywać prowadzone sprawy.

Dlaczego zdecydowałeś się na współpracę w świecie kobiet i ich praw?

Uważam, za ważne wspieranie kobiecych inicjatyw. Wspieranie się i motywowanie siebie nawzajem.

Co powinno się zmienić, żeby kobietom było tak po prostu lepiej?

Kobiety powinny zacząć się bardziej kochać a mniej chcieć spełniać oczekiwania innych. Potrzebujemy też więcej wiary w swoje siły i odwagi na co dzień. Często kobiety boją się wyjść z inicjatywą, nawet jeśli mają świetne pomysły. Za dużo myślimy o tym czego nie wypada.

Dlaczego wspieranie kobiet jest Twoim zdaniem istotne?

Na co dzień pracuję w kancelarii, gdzie zespół składa się z samych kobiet. Widzę jak ważne jest posiadanie w bliskim otoczeniu kobiet, które są autorytetami dla innych. Jak bardzo możemy siebie inspirować i wspierać.

Wyjątkowe chwile dla Ciebie?

Uwielbiam relaks na łonie natury, kocham pływać i chodzić po górach. Pozwala mi to złapać dystans do codzienności – oderwać moje myślenie od siebie i problemów. Ważny jest też dla mnie czas spędzony z przyjaciółmi, rozwijające rozmowy przy dobrej kolacji.

A na koniec, tak z kobiecej ciekawości: Jaką formę relaksu po dniu pełnym – prawniczych wrażeń wybierasz najchętniej?

Bardzo lubię spędzać czas w górach, lesie, nad wodą. Jednak przyznaje, że na co dzień po całym dniu pracy, nie zawsze mam siłę n relaks w innej postaci niż obejrzenie ulubionego serialu lub zanurzenie się w książce.

Potrzebujesz porady?

Każdy problem prawny wymaga sprawnej i dobrze przemyślanej reakcji. Skorzystaj z konsultacji prawnej, która pozwoli Ci wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowaną sytuację.

Zobacz inne wpisy

Więcej o mnie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco

Zapisujemy Twój adres...

Dziękujemy!

Finansowe rany
Zdrada kontrolowana, zdrada za przyzwoleniem #DYSKUSJA