fbpx

Toż to szok!

“Toż to uszukaństwo” chce się powtórzyć za Manią z kultowej polskiej komedii. A może jednak powinnam cytować Pawlaka? “Oj, tam oszukaństwo, oszukaństwo – ZWYCZAJNA polityka”.

Transfery aktywów małżeńskich w sytuacji rozstania, a i nierzadko już długo przed nim to dość powszechna sytuacja.

Niestety drogie Panie ☹ Pieniądze bywają ukrywane przez współmałżonków w różnorodny sposób, a wyobraźnia nie ma granic.

Poniżej kilka ze sposobów aby Waszą czujność uruchomić:

  • gotówka w skrytce bankowej. Tak warto się przyjrzeć, czy mąż ma skrytkę bankową. Jak ?  bank raz w roku pobiera opłatę, więc obciążenie możesz znaleźć na wyciągu z konta;
  • małżonek może mieć konto bankowe w innym kraju;
  • zakup cennych rzeczy takich jak złoto, biżuteria, znaczki, monety, antyki;
  • nadpłata wierzycielom lub fiskusowi;
  • przenoszenie inwestycji na nazwisko innego członka rodziny, po rozwodzie zdarza się, że majątek ten jest zwrotnie przenoszony na zainteresowanego;
  • opóźnienia wynagrodzeń lub premii w pracy do kolejnego roku, przez co zmniejsza się przychód za dany rok; to popularny zabieg finansowy.

Pamiętaj Droga Kobieto, że w sądzie to ty masz obowiązek udowodnienia stanu waszego majątku, aby otrzymać należną ci część. Jeżeli twój małżonek ukrywa pieniądze z waszego wspólnego „wora” od wielu lat, ich lokalizacja można okazać się trudna.  Ale pocieszę Cię, nie niemożliwa, trzeba się tylko napracować i wesprzeć wsparciem specjalistycznym.

W sprawie o podział majątku powinnaś zgłosić żądanie rozliczenia ukrytych przez byłego współmałżonka pieniędzy i zasądzenia od niego połowy tych środków. Załącz koniecznie, jeśli posiadasz, dowody potwierdzające “wyprowadzenie” majątku wspólnego. Jak nie posiadasz, zgromadź co możesz.

Jeśli twój „były” nie będzie potrafił wytłumaczyć co zrobił z tymi pieniędzmi i nie udowodni, że wydał je na potrzeby rodziny, masz spore szanse, że wejdą one w skład majątku wspólnego, a ty otrzymasz ich połowę.

A może TY podzielisz się z nami jakimś ciekawym pomysłem na ukrycie kasy małżeńskiej?

I taka jeszcze asekuracyjna wskazówka i zadanie dla Ciebie Droga Kobieto. Jeżeli nie masz małżeńskich problemów, to wspaniale! Cieszę się bardzo. Mam jednak do Ciebie prośbę,  na kanwie wielu rozmów z kobietami proszę zastanów się nad kilkoma kwestiami:

  • Czy otwarcie traktujecie z partnerem sprawy finansowe waszej rodziny?
  • Czy dałabyś sobie radę samodzielnie, gdybyś z jakiegoś powodu nagle została sama?
  • Czy uczestniczysz w podejmowaniu finansowych decyzji w waszej rodzinie?

Jeśli nie, a finansowe sprawy twojej rodziny są dla ciebie czarną magią, to zacznij się z nimi zapoznawać. Ustal proszę, gdzie trzymane są wszystkie pieniądze waszej rodziny i jaki jest do nich dostęp. Naucz się korzystać z internetowej bankowości, z bankomatu czy też karty debetowej, jeśli takiej umiejętności jeszcze nie nabyłaś, bo nie była ci potrzebna.

Bądź zadbana finansowo i prawnie ?

Chcesz się odzyskać pieniądze ukryte przez byłego małżonka?

Umów się i skonsultujmy razem Twoją sprawę (KLIK).

Potrzebujesz porady?

Każdy problem prawny wymaga sprawnej i dobrze przemyślanej reakcji. Skorzystaj z konsultacji prawnej, która pozwoli Ci wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowaną sytuację.

Zobacz inne wpisy

Więcej o mnie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco

Zapisujemy Twój adres...

Dziękujemy!

Zdrada kontrolowana, zdrada za przyzwoleniem #DYSKUSJA
Poznaj naszą Ambasadorkę Monikę Jachymską