fbpx

W sądzie warto walczyć do końca

 “W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca” powiedział Paulo Coehlo i ja dziś jako prawnik w todze Was do tego namawiam.

Dlaczego?

Bo Łaska Temidy, na pstrym koniu jeździ.

W sprawach takich samych, wręcz identycznych lub bardzo podobnych, zapadają kompletnie różne wyroki, czasami nawet nas pełnomocników procesowych bardzo zaskakujące. A przecież dla nas „procesowników”, wokandy sądowe, publikacje orzeczeń to codzienność…

Dziś odtrąbię tu nasz kolejny sukces przed sądem… bowiem chcę abyście wiedziały i wierzyły, że nie można się poddawać tylko walczyć o swoje.

W ramach postępowania rozwodowego zabezpieczyłyśmy alimentowanie przez Pana małżonka kosztów zaspokojenia potrzeb rodziny – tj. kosztów utrzymania naszej mandantki i jej dzieci. Po ponad 2 latach procesu, sąd w odpowiedzi na kolejny wniosek alimentującego (wcześniejsze dwa oddalił) o uchylenie tego zabezpieczenia alimentacyjnego odpowiedział w ten sposób, że zasądzoną wcześniej kwotę 3000 zł zmniejszył do wysokości 700 zł co miesiąc. Nie poddałyśmy się jednak, zaskarżyłyśmy to postanowienie jako krzywdzące i niezgodne z określonymi normami – w skrócie rzecz jasna ?

I dzisiaj tadam!

Mamy rozstrzygnięcie sądu wyższej instancji – które oddaliło w całości żądanie Pana małżonka – co to oznacza? Otóż to, że kwota 3000 zł dla naszej mandantki się ostaje do czasu prawomocnego zakończenia postępowania sądowego.

Bądźcie wytrwałe ?

Ps. Aha i jeszcze mała wskazówka, korzystajcie ze wsparcia specjalistycznego jak Wam samym nie idzie,  bo dr google to nie jest dobre posunięcie procesowe, a pamiętajcie, „chytry dwa razy więcej traci” ?

Potrzebujesz porady?

Każdy problem prawny wymaga sprawnej i dobrze przemyślanej reakcji. Skorzystaj z konsultacji prawnej, która pozwoli Ci wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowaną sytuację.

Zobacz inne wpisy

Więcej o mnie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco

Zapisujemy Twój adres...

Dziękujemy!

Posłuchaj naszego Ambasadora w Radiu Rekord
UWAGA PRACA! Dołącz do naszego Zespołu (Wrocław)