fbpx

Zaproszenie na Konferencję “Mediacja szansą na porozumienie”

Dzień 20 października, to dzień ogłoszony Międzynarodowym Dniem Mediacji, a  październik to miesiąc propagowania idei mediacji, która jest jedną z metod alternatywnego rozwiązywania konfliktów i sporów, powstałych przede wszystkim, ale nie tylko, między osobami fizycznymi w wyniku zdarzeń o charakterze cywilnym, gospodarczym, ze stosunku pracy, rodzinnym, na skutek popełnionego przestępstwa lub czynu karalnego.

Pamiętaj, że mediacja to sposób rozwiązywania konfliktu, w którym biorą udział skłócone strony i mediator, odbywa się to bez udziału sądu.

My również optujemy za opcją mediacji w sytuacjach spornych, w wyniku mediacji osiągamy często bowiem relację: win-win (wygrany-wygrany), co nie jest raczej możliwe na wokandzie sądowej, z której na ogół jedna ze stron wychodzi “z tarczą”, druga zaś “na tarczy”.

Chętnie się wypowiemy na temat mediacji w świetle przepisów postępowania cywilnego, na ciekawym wydarzeniu, które już w niedalekiej przyszłości, a na które zostałyśmy zaproszone jako prelegent.

W dniu 14 listopada zapraszamy osoby chętne i ciekawe idei mediacji do udziału w Konferencja “Mediacja szansą na porozumienie” organizowaną przez Dolnośląska Szkoła Wyższa oraz Mediacja-Edukacja, której patronujemy w ramach naszego projektu.

Koncepcja Konferencji opiera się na propagowaniu inicjatyw mających na celu rozstrzyganie sporów z wyłączeniem Sądów, co nie tylko zmniejsza koszty, ale minimalizuje sprawy problemowe obu stron i pozwala na szybsze rozwiązanie istniejącego problemu.

Kto się wybiera z nami?

Potrzebujesz porady?

Każdy problem prawny wymaga sprawnej i dobrze przemyślanej reakcji. Skorzystaj z konsultacji prawnej, która pozwoli Ci wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowaną sytuację.

Zobacz inne wpisy

Więcej o mnie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco

Zapisujemy Twój adres...

Dziękujemy!

Bądź bezpieczna! Poznaj swoje prawa majątkowe!
OBJĘLIŚMY PATRONATEM kampanię społeczną GOWOMEN!