fbpx

Żona lalka? Sybarytka? #DYSKUSJA

Słyszałaś taką definicję, a może Ty znasz taką żonę?

Sybaryta to człowiek, który spędza czas na przyjemnościach, hedonista, który uwielbia zbytek. Wiesz o tym, że bezczynny tryb życia żony-​lalki może wywołać rozkład pożycia małżeńskiego?

Aby ocenić czy bezczynny tryb życia żony-lalki przyczynił się do rozpadu więzi małżeńskich,  bierze się pod uwagę całokształt stosunków material­nych i psychicz­nych małżonków. Analizy wymaga tryb życia żony i to czy nie był on zgodny z wolą jej małżonka. Jeśli mąż się godził na jej sybarycki tryb żucia, trudno uznać, że mogło to wywołać rozkład ich małżeńskiej relacji.

Koniecznym jest więc ustalić, czy powód wymagał od żony, by zmieniła dotych­cza­sowy tryb życia, by zanie­chała zabaw i przyjęć, a zajęła się pracą zarob­kową oraz czy i w jaki sposób starał się wpłynąć na małżonkę w tym kierunku.

Tylko ustalenie, że postę­po­wanie żony, jej bezczynne życie spotkało się z wyraźną dezapro­batą męża, może prowa­dzić do wniosku, że taki sposób życia i postawa małżonki była ważnym powodem rozkładu pożycia małżonków i stanowi o winie ŻONY LALKI.

Potrzebujesz porady?

Każdy problem prawny wymaga sprawnej i dobrze przemyślanej reakcji. Skorzystaj z konsultacji prawnej, która pozwoli Ci wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowaną sytuację.

Zobacz inne wpisy

Ewelina Miśko-Pawłowska

Więcej o mnie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco

Zapisujemy Twój adres...

Dziękujemy!

Adwokat w Sądzie Kościelnym – kiedy warto zwrócić się po fachową pomoc prawną?
Zmiana nazwiska po rozwodzie, czy jest konieczna?