fbpx

Biznesłomenki

Sylwia Petryna

Zrządza, kreuje, motywuje, inspiruje. Mentorka, trenerka, coachka, społecznik, feministka. Ponad 19 lat temu stworzyła i sprawnie zarządza Petra Consulting, własną firmę consultingową. Z powodzeniem łączy umiejętności miękkie (jest mentorką, akredytowanym coachem ICF, trenerką i mediatorką) oraz twarde (związane z inwestycjami). Absolwentka Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Warszawskiej. Ekspertka w ramach RPO w latach 2007-2013, ekspert w ramach Osi priorytetowej II „E-Administracja i otwarty rząd” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, RPO Województwa Dolnośląskiego i Śląskiego (dziedziny: Innowacje i transfer technologii w przedsiębiorstwach, Technologie informacyjno-komunikacyjne w przedsiębiorstwach, Technologie informacyjno-komunikacyjne), POWER.

Wspiera swoją wiedzą kilka fundacji, zasiadała także w wałbrzyskiej Radzie Kobiet, bo kwestie równości zwłaszcza w obszarze kompetencji i rynku pracy są dla niej bardzo ważne. Realizuje projekty, które mają na celu aktywizację i wspieranie przedsiębiorczości kobiet – m.in. dwie edycje Biznesłomenek z Dolnego Śląska.

Przez lata pracy – pracując zwłaszcza z kobietami i wspierając je w drodze do osiągania celów i znajdowania balansu w życiu zawodowym i prywatnym uruchomiła 6 miesięczny program mentoringowy „Bądź wystarczająca”, którego III edycja zaplanowana jest jeszcze w 2023 roku. W programie wspólnie z 4 innymi mentorkami pomaga rozwijać kobietom skrzydła i poczuć się DOŚĆ. Bo mimo tego, że żyjemy w XXI wieku – wiele kobiet czuje się niedoceniana lub czuje, że musi ciągle udowadniać swoją wartość.

Jest wiceprzewodniczącą Rady Rozwoju Gospodarczego przy Prezydencie R. Szełemeju.

Od wielu lat zajmuje się rozwojem pracodawców i pracowników, wdrażając programy mentoringowe. Jest praktykiem Kaizen. Współautorka 5 książek edukacyjnych: Lean Office, Własny biznes – jak otworzyć i prowadzić działalność gospodarczą, Zarządzanie projektami, Trener (prowadzi akademię edukacyjną dla trenerów) oraz MentoringOdkrywanie i rozwijanie potencjału osobistego i zawodowego (prowadzi Szkołę Mentorów).

Jest również współautorką książki My name is Woman… BiznesWoman – którą wydała w czasie pandemii.

Jak sama podkreśla – przeżyła wiele kryzysów, a każdy był napędem do pozytywnych zmian.

Jej motto to: ZMIANA determinuje rozwój. Kobieta spełniona zawodowo i rodzinnie, pasjonatka podróży, zaraża optymizmem i.. radością życia, która – jak sama podkreśla – stanowi o jej sukcesie osobistym i zawodowym.