fbpx

Owino

Jesteśmy polsko-francuską parą (Karolina i Mickaël Guérit) podróżującą i mieszkającą w różnych częściach Europy. Mieliśmy okazję kosztować wina z różnych krajów i regionów.

Nasza pasja do wina ma początek w jednej z podróży do królestwa win – Saint-Émilion, kiedy to właściciele winnic zapoznali nas z procesem produkcji wina począwszy od sadzenia winorośli, przez dobór szczepów, magię Terroir, cały proces winifikacji, na butelkowaniu i dojrzewaniu wina skończywszy.

Ponadto fakt, że Mickaël jest Francuzem, mieszkał przez 20 lat w Charente-Maritime, zaledwie kilka kilometrów od pierwszych winnic Bordeaux i od zawsze żył kulturą wina, pomysł na import win bezpośrednio z tych winnic był jedynie kwestią czasu.

O’Wino to firma stworzona z pasji zajmująca się importem win francuskich bezpośrednio od producentów (Château) z regionu Bordeaux. W ofercie posiadamy wina czerwone, białe i różowe. Każde wino jest dokładnie przez nas wyselekcjonowane.

Postanowiliśmy wyspecjalizować się w regionie Bordeaux, który z jednej strony reprezentuje w naszych oczach wino w całej jego elegancji, a z drugiej różnorodność winnic i Terroir. Gleba, klimat i know-how ludzi sprawiają, że jest to niezwykły region winiarski.

Celem naszej firmy jest odkrywanie w Polsce wysokiej jakości win produkowanych przez małe winnice przy jednoczesnym zachowaniu
korzystnej ceny każdego z nich.

Wino jest nektarem, którym od zawsze się dzielono i należy to kontynuować.