fbpx

Autorka historii:

Iwona

Światło Anioła może rozproszyć najciemniejszy mrok. Moi synowie i miłość do mody zmieniła mi życie

Zaloguj się, aby oddać głos na tę historię

Wychodząc z rodziny robotniczej, w dzieciństwie często musiałam bronić swojej matki przed awanturami, jakie wywoływał mój ojciec pod wpływem alkoholu. Kiedy miałam 16 lat, moi rodzice się rozwiedli, a moja mama i młodsza siostra wyjechały z Gniezna do nowego partnera mojej matki. Zostałam z ojcem, który często pracował na delegacji, przejmując tym samym rolę głowy rodziny i opiekunki domu.

W wieku 18 lat spotkałam mężczyznę, który okazał się moim oprawcą. Mając 23 lata wyszłam za niego za mąż, choć był bardzo zaborczy i zazdrosny. Po urodzeniu syna Łukasza, mój mąż zaczął nadużywać alkoholu, co przyczyniło się do jego problemy z pracą i pieniędzmi. Kiedy urodziłam bliźniaków, byłam często zdana tylko na siebie, zmagając się z przemocą fizyczną, gwałtami i poniżeniem ze strony męża. Cierpiałam również z powodu biedy i głodu.

Po 9 latach tego koszmaru, w końcu postanowiłam odejść i udać się na policję. Bez pieniędzy, bez pracy wreszcie otrzymałam fachową pomoc. Tym razem trafiłam na policjantkę ,która zajęła się moją sprawą.Zostałam umieszczona w ośrodku dla samotnych matek i dzieci.

Przez 7 miesięcy czekałam na sprawę sądową pod ochroną policji, a wyrok został wydany – 2 lata w zawieszeniu na 5. W końcu wolna i pełna strachu, ale z pomocą przyjaciółki podjęłam pracę w centrum ogrodniczym.

Nareszcie mogłam zarabiać. 

Przez te lata nauczyłam się zaradności. Często pracowałam po 10 godzin dziennie, aby samodzielnie zarobić na dom i alimenty. Choć otrzymywałam po 200 zł na jedno dziecko z funduszu, pracowałam 7 dni w tygodniu przez 4 lata. Ta trudna lekcja była jednak dla mnie bardzo wartościowa.

Moja miłość do mody towarzyszyła mi od zawsze. 

Obserwowałam kolorowe magazyny mody i marzyłam o pięknej odzieży, choć nie byłam w stanie jej sobie pozwolić. Po 8 latach pracy na etacie, zdecydowałam się zwolnić i ubiegać się o dotację z Urzędu Pracy. Po 3 miesiącach otrzymałam 20 000 zł, co pozwoliło mi na otwarcie małego butiku z odzieżą damską. To był początek spełnienia moich marzeń.

Obecnie jestem właścicielką marki Ivet Fashion, specjalizującej się w sprzedaży limitowanych kolekcji odzieży damskiej. Pomagam również kobietom w doborze stylizacji. Współpracuję z artystami z Poznania i często organizujemy wspólne imprezy, które promują sztukę i modę. Pokazy mody, które organizuję, są otwarte dla wszystkich kobiet bez względu na wiek i rozmiar.

Moje trudne doświadczenia życiowe pokazały mi moją siłę i nauczyły mnie stawiania granic i szacunku do siebie. Zmieniłam swoje postrzeganie i zaczęłam poszukiwać odpowiedzi na swoje życie. Przeczytałam wiele samorozwojowych książek, brałam udział w wielu warsztatach i kursach.

Dziś, z pomocą mojej grupy na Facebooku “Światło Anioła” oraz kanału na YouTube, pomagam innym odnaleźć ich prawdziwe ja. Prowadzę autorskie warsztaty dla kobiet “Jak odnaleźć prawdziwe siebie” i zachęcam do zmian na podstawie mojej własnej historii. W swojej praktyce stosuję energoterapię, terapię mikroprądami, masaże gorącymi kamieniami z medytacją i aromaterapią. A to jeszcze nie wszystko! Obecnie rozpoczęłam studia zaoczne z zakresu naturopatii i nic nie jest w stanie mnie zatrzymać.

Z perspektywy czasu jestem wdzięczna za trudne sytuacje, które mnie spotkały. Wybaczyłam mężowi i zostawiłam za sobą przeszłość. Jestem też niezmiernie wdzięczna moim synom, którzy uratowali mi życie i byli dla mnie motywacją do życia w ciężkich chwilach. Moja decyzja o zmianie życia była początkiem wszystkiego.

Dziękuję, że mogłam o tym napisać.

Zaloguj się, aby oddać głos na tę historię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.