fbpx

Poznaj naszą Ambasadorkę Małgorzatę Woźniak

Zacznijmy od początku – skąd pomysł na karierę prawniczą? Jak wspominasz początki swojej kariery?

Wybrałam studia prawnicze bo dają szerokie możliwości rozwijania kariery. Przeważył o tym fakt, iż jestem typową humanistką, ale o dość praktycznym umyśle. Pamiętam do dziś jak dumnie kroczyłam korytarzem uczelni z książką do prawa rzymskiego. No bo kto z nas nie oglądał Ally McBeal? Początki mojej pracy zawodowej były niezwykle fascynujące bo nareszcie mogłam wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Miałam to szczęście, iż trafiłam na wspaniałych ludzi- prawników od których mogłam czerpać garściami wiedzę praktyczną.

Co cenisz sobie w pracy prawnika?

W pracy prawnika największą zaletą jest to, iż codziennie mamy kontakt nowymi ludźmi. Spotkania z klientami są dla mnie niezwykle ważne. Ze względu na fakt, iż każda sprawa jest inna to ta praca nigdy nie jest nudna. Sprawia, że możemy mieć poczucia tego, iż robimy coś istotnego dla innych i dla siebie.

Jakie sprawy najczęściej trafiają w twoje ręce?

Najczęściej trafiają do mnie sprawy rodzinne. Przeważają rozwody i sprawy o alimenty. Muszę przyznać, że są one bardzo wymagające, ale ich prowadzenie daje niesamowitą satysfakcję i poczucie misji.

Jednocześnie spełniam się także biorąc udział w prowadzeniu spraw z zakresu prawa gospodarczego. Jestem odpowiedzialna za przygotowanie procesu inwestycyjnego, w tym w szczególności sektora branży budowlanej.

Na pozór, są one pod względem merytorycznym inne, ale zarówno sprawy rodzinne jak i gospodarcze wymagają od prawnika niesamowitej determinacji i to je, moim zdaniem, łączy.

Największe wyzwania w Twojej pracy?

Moim zdaniem, największym wyzwaniem jest konieczność wykonywania kilku czynności jednocześnie i godzenia ze sobą czasem sprzecznych opinii. Mam jednak wrażenie, że my kobiety jesteśmy do tego stworzone. Gdyby zsumować aktywności, jakie wykonujemy w ciągu dnia, nasza doba musiałaby mieć co najmniej 36 godzin.

Co jest ważne dla polskich kobiet dzisiaj, w drugiej połowie 2021 roku – jakie mają najczęściej priorytety, marzenia, plany…

Polskie kobiety chcą być niezależnie i same decydować o swoim życiu. Pragniemy, żeby nasze potrzeby były dostrzegane. Chcemy uczestniczyć w życiu na każdym jego polu i być traktowane po partnersku. Mamy świadomość swoich praw i chcemy o nie walczyć. Czujemy siłę jaka spoczywa w naszej kobiecości. Marzymy o lepszej przyszłości dla siebie i rodziny. Dostrzegamy jednak, iż także wspólnie z innymi kobietami możemy walczyć o właściwą pozycję kobiety w świecie.

Dlaczego zdecydowałaś się na współpracę w świecie kobiet i ich praw?

W swojej pracy spotkałam wiele kobiet, które mnie bardzo zainspirowały. Każda rozmowa niosła za sobą inną historię i problemy. Dostrzegam, że jest potrzeba podejmowania działań na tym polu. Kobiety są świadome swoich praw, ale potrzebują kogoś kto pomoże im je realizować. Jako kobieta czuje, że powinnyśmy się wspierać. Mam poczucie, że powinno się wzmacniać pozycję kobiet.

Co powinno się zmienić, żeby kobietom było tak po prostu lepiej?

Moim zdaniem, powinna się wzmocnić rola kobiet w życiu społecznym.

Nasz głos w sprawach, które nas bezpośrednio dotyczą winien być brany pod uwagę. Kobiety muszą być partnerami do rozmów w kwestiach, które dotyczą istotnych aspektów ich życia. Bardzo negatywne jest pomijanie naszych opinii i potrzeb przez społeczeństwo.

Powinnyśmy zacząć też bardziej myśleć o sobie. Poświęcamy się całkowicie dla innych, zaniedbując własne potrzebach. Sprawy innych osób są dla nas ważniejsze niż nasze. Często bowiem zapominamy jak ważne jest spędzanie czasu samemu ze sobą i chwila relaksu.

Dlaczego wspieranie kobiet jest Twoim zdaniem istotne?

Moim zdaniem, to wynika z naszej natury. Kobiety potrzebują kogoś kto będzie ich wspierał i to pomimo naszej dużej niezależności. Potrzebujemy rozmowy, dyskusji i jesteśmy w stanie dać sobie dużo nawzajem. Kobiety czerpią ze swoich doświadczeń i wymieniamy się nimi.

Uważasz się za spełnioną kobietę?

Wykonywana praca i moje życie osobiste daje mi poczucie spełnienia. Chociaż często, muszę starać się osiągać równowagę pomiędzy obowiązkami zawodowymi i czasem dla mojej rodziny. Satysfakcja z pracy i wsparcie od najbliższych daje jednak poczucie pełnego spełnienia.

Wyjątkowe chwile dla Ciebie?

Wyjątkowe są dla mnie chwile spędzone z moją rodziną. Mam dwóch synów i dzięki nim każdy mój dzień jest niepowtarzalny i przepełniony radością.

O czym osobiście marzysz?

Moje marzenia dotyczą głównie spraw związanych z moją rodziną. Pragnę by moi najbliżsi byli szczęśliwi. Chciałabym spędzać z nimi jak najwięcej czasu. Natomiast jeśli chodzi o pracę chciałabym, żeby dawała mi ona cały czas tyle satysfakcji ile obecnie.

Potrzebujesz porady?

Każdy problem prawny wymaga sprawnej i dobrze przemyślanej reakcji. Skorzystaj z konsultacji prawnej, która pozwoli Ci wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowaną sytuację.

Zobacz inne wpisy

Małgorzata Woźniak

Więcej o mnie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco

Zapisujemy Twój adres...

Dziękujemy!

MAMY TO! Dziękujemy! 10 tysięcy fanów na Facebooku!
Rozkład jazdy na wrzesień