fbpx

O idei Światowego Dnia Sprawiedliwości Społecznej słów kilka.

20 lutego przypada Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej, którego obchody służyć mają promowaniu wysiłków na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wykluczenia społecznego i bezrobocia.

W dniu 26 listopada 2007 roku na gruncie ONZ została wydana decyzja o ustanowieniu Światowego Dnia Sprawiedliwości Społecznej.

Rządy, które spotkały się w ramach Szczytu w Kopenhadze, zobowiązały się wspierać walkę z ubóstwem, dążenie do pełnego zatrudnienia i integracji społecznej poprzez realizację nadrzędnych celów rozwojowych.

W trakcie prac prac nad ideą Światowego Dnia Sprawiedliwości Społecznej Zgromadzenie ONZ „uznało potrzebę konsolidacji dalszych działań podejmowanych przez społeczność międzynarodową w zakresie walki z ubóstwem, promocji pełnego i godnego zatrudnienia, równości płci, dostępu do świadczeń socjalnych i sprawiedliwości dla wszystkich obywateli”.

Dzień sprawiedliwości społecznej obchodzony jest corocznie 20 lutego, a pierwsze jego obchody odbyły się w roku 2009.

Działania te mają również dotyczyć równości mężczyzn i kobiet oraz społecznego dobrobytu i sprawiedliwości dla wszystkich ludzi.

A jak Ty uważasz czy zjawisko nierówności społecznej wciąż rośnie czy nie?

Potrzebujesz porady?

Każdy problem prawny wymaga sprawnej i dobrze przemyślanej reakcji. Skorzystaj z konsultacji prawnej, która pozwoli Ci wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowaną sytuację.

Zobacz inne wpisy

Więcej o mnie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco

Zapisujemy Twój adres...

Dziękujemy!

Czy wiesz, ile 2018 rok niesie ze sobą ustawowo wolnych dni od pracy?
Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym – szerzmy dobro!