fbpx

Autorka historii:

Monika Maria Pham

Podążając za naturalną ciekawością mojego dziecka, przy okazji odkryłam swoją pasję

Zaloguj się, aby oddać głos na tę historię

Podążając za naturalną ciekawością mojego dziecka, przy okazji odkryłam swoją pasję i otworzyłam własny biznes.

Tak, historia mojego biznesu zaczęła się od mojego syna i jego nagrywania filmików na wzór swojego amerykańskiego idola. 6 lat temu, gdy odkryliśmy nowy edukacyjny kanał na YouTube, mój 4-letni syn, Oliwier, zawołało: “Mamo, ja też chcę tak jak on”. Wtedy, żartobliwie odpowiadając, zgodziłam się mówiąc: “Oczywiście, syneczku, możemy razem nagrywać i bawić się”.

Jednakże, od razu zdawałam sobie sprawę z niemożliwości tego pomysłu, ponieważ byłam kompletnie zielona technologicznie.

Montaż filmów wydawał mi się czarną magią, a ponadto byłam przekonana, że Oliwier szybko o tym zapomni i jego zapał przeminie. Przez kolejny rok obserwowałam jego zainteresowanie i od czasu do czasu pytałam, czy na pewno chce tego dokonać. Zawsze odpowiadał twierdząco. Pewnego dnia, będąc w Anglii z Oliwierem i moim bratem, Tomkiem, w odwiedzinach u cioci, Tomek, który jest profesjonalnym filmowcem, nagrał krótki filmik z Oliwierem telefonem komórkowym, zmontował go w ciągu dziesięciu minut i pokazał mi efekt. Byłam zszokowana. Mój brat, mając doświadczenie w branży, zasugerował, że moglibyśmy kontynuować nagrywanie i montaż filmów przy użyciu telefonu komórkowego. Mimo, że musieliśmy już wracać do domu, temat ten nie opadł. Po powrocie do Polski poprosiłam Tomka, aby nauczył mnie montować filmy na telefonie. Pokazał mi aplikację iMovie, wybrałam kilka ujęć Oliwiera z placu zabaw i tak powstał nasz pierwszy filmik oraz kanał na Youtube OLIWIER UCZY DZIECI.

Od tego czasu zmontowałam już niezliczoną ilość filmów. A kiedy dostałam wypowiedzenie w pracy, postanowiłam wykorzystać nabyte już umiejętności i założyłam swoją firmę VIDEO EDUCATION MEDIA. Dziś świadczę usługi nagrywania konferencji, szkoleń, warsztatów, przeprowadzam wywiady i wspieram w zarządzaniu profilami społecznościowymi, takimi jak Facebook, Instagram, Youtube czy TikTok. Ponadto, dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc warsztaty zarówno dla grup, jak i osób indywidualnych.

Zaloguj się, aby oddać głos na tę historię

19 komentarzy. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.