fbpx

Prawnik dobry, czyli jaki?

My Prawnicy jesteśmy tak różni, specjalizujemy się w innych dziedzinach prawa i mamy różne style postępowania na sali sądowej.

Niemniej jednak moim skromnym zdaniem, w odpowiedzi na liczne komentarze pod moim adresem, zwłaszcza mężczyzn poturbowanych przez wymiar sprawiedliwości, dziś pozwolę sobie zrobić moją listę priorytetów zawodowych dobrego prawnika.

Może coś Wy drogie Panie dodacie od siebie, co ważne Waszym zdaniem ?

Naczelna zasada : prawnik powinien być niezależny, czyli służyć wyłącznie interesom swojego klienta.

Dla mnie i mojego zespołu dobro klienta pozostaje priorytetem na każdym etapie prowadzonej sprawy… i tak … mogą mnie Panowie nazywać w tej przestrzeni patomecenaską, feministką, potworem intelektualny… oj nie zdołam przytoczyć wszystkiego ale my końca działamy w obronie dobra naszego klienta. Aha i nie ma znaczenia czy klientem jest Pan czy Pani, wiąże mnie umocowanie?

Wysoka empatia, umiejętność uważnego słuchania, dyplomacja, kontaktowość, takt, są niezbędne w kontakcie z klientami, innymi prawnikami, świadkami, pracownikami sądów.

Nie uważam aby prawnik musiał być dyspozycyjny w każdej chwili, ale powinien na bieżąco informować klienta o postępach sprawy i być z nim w kontakcie.

Lojalność, obowiązuje mnie jako radcę prawnego tajemnica zawodowa i to mój klient decyduje, które informacje dotyczące jego sprawy zostaną ujawnione przez nas w sądzie, a które nie.

Punktualność i terminowość oczywistość, bo przecież terminy sądowe są bardzo ważne i rodzą skutki prawne.

Pewność siebie i elokwencja przydatna bo pozwala przekonująco bronić interesów klienta.

Otwarty i elastyczny umysł, bo znajduje furtki ?

I co najważniejsze każde działanie powinno być ukierunkowane na CEL, jaki określam z moim klientem na samym wstępie współpracy. Przy ograniczeniu kosztów finansowych i emocjonalnych dążymy wraz z zespołem do najkorzystniejszego rozwiązania sprawy naszego klienta.

Wiele klientów, w tym mężczyzn ? doceniło już przymioty zarówno moje i jak członków mojego zespołu.

Od lat świadczymy w ramach naszej kancelarii z oddaniem usługi prawne w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego i gospodarczego, zdobywając przy tym nowe kwalifikacje i poszerzając swoje kompetencje.

Natomiast ta przestrzeń jest dla kobiet, kobietom dedykowana i o sprawach ważnych dla kobiet tu mówimy i piszemy ?więc drodzy Panowie-hejterzy nie obraźcie się ale to nie miejsce dla Was, jak Wam tu źle 🙂

Potrzebujesz porady?

Każdy problem prawny wymaga sprawnej i dobrze przemyślanej reakcji. Skorzystaj z konsultacji prawnej, która pozwoli Ci wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowaną sytuację.

Zobacz inne wpisy

Więcej o mnie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco

Zapisujemy Twój adres...

Dziękujemy!

„GÓWNOBURZA” w sądzie? Naprawdę?
Czyje konto, a może warto zapytać CZYJA TO KASA?